28 Temmuz 2011 Perşembe

' FACEBOOK ,  Facebook'la ilgili en sevdiğim karikatürlerden: kıssadan hisse :)

 Sol Penguen: Hemoroidlerin daha iyi mi?
 Sağ Penguen: Sen bunu nasıl biliyorsun?
 Sol Penguen: Facebook'da DA arkadaş olduğumuzu unutma!

  Facebook. Facebook.. Facebook... Ailemizin bir üyesi gibi oldu artık! Millet olarak her şeyin suyunu çıkarmaya olan meyilimizin bu konuda da en üst safhaya ulaştığını düşünüyorum. Nereye giderse başına " @ " sembolünü ekleyerek yazan, her bulunduğu yerin fotoğrafını ekleyip bir sürü bir sürü albüm oluşturan, ne hissediyorsa anında yazarak adeta günlük/saatlik tutan, sevgilisinden ayrılan/ aşık olan; ama söyleyemeyen/ sevgili arayan insanların yazdığı çeşitli sayfalardan kopyala-yapıştır " manidar sözler " den inanın ÇOK sıkıldım!!! 

  Az biraz gizemli olmayı denesesiz n'olur ki sanki! Yazmayın her gittiğiniz yeri ( Bırakın insanlar bilmesin nerede olduğunuzu. )... Her görüştüğünüz kişiyle fotoğrafınızı koymayın ( Bütün arkadaşlarınızı ezberlemek zorunda kalıyorum ister istemez. Lafın gelişi " ister istemez ". İstemiyorum! )... Birini seviyorsanız, söyleyin. Umutsuz aşık modunda yazılan sözler, paylaşılan şiirler fayda getirmez. Ha olmuyorsa da olmuyordur. N'olmuş yani. - Konuyu saptırdım, farkındayım :) - 

  Pek fazla muhabbetimiz olmasa bile, sadece Facebook profilinizden hayatınız hakkında çok çok fazla şey söyleyebilirim. Niye söyleyebileyim ki?!! Otursak, konuşsak, dinlesem de öğrensem ya da merak edip öğrenmeye çalışsam daha iyi değil mi?!! Biraz ulaşılması zor olmak güzel değil mi?!! Bir düşünün şunları. Haksızsam da söyleyin ki - mantıklı bulursam şayet - sizi geri ekleyebileyim :)

Hiç yorum yok: